Archiwum autora: Zbigniew Nagrocki

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023

przez | 24 listopada, 2023

Zakończone ME 2023 wymagają pewnych refleksji. Wyniki Polaków Partie Polaków Wyniki Polek Partie Polek Podsumowanie Prezesa Podsumowanie Prezesa Polskiego Związku Szachowego jest właściwie żenujące. Chyba że będzie posiadał worek pieniędzy, którymi będzie kupowal wyniki na Olimpiadzie, tak jak to robił przy zdobywaniu swego tytułu arcymistrza. Wygląda na to, że Radosław Jedynak żyje złudzeniami. Co upoważnia… Czytaj dalej »

Izrael i Palestyna

przez | 30 października, 2023

A tymczasem na platformie X… Prezydent Biden Choć jest to trudne, nie możemy rezygnować z pokoju.Nie możemy zrezygnować z rozwiązania dwupaństwowego. Izraelczycy i Palestyńczycy w równym stopniu zasługują na życie w bezpieczeństwie, godności i pokoju. Mark R. Levin (https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Levin) Zamknij się idioto! Nic nie wiesz o pokoju. Nic nie wiesz o terroryzmie. Uniemożliwiasz Izraelczykom pokonanie… Czytaj dalej »

Obietnica Tuska

przez | 26 października, 2023

Wiec w Sopocie, 27 sierpnia 2023 Na wiecu w Sopocie Donald Tusk wygłosił przemówienie, w którym znalazło się m.in.: Zablokowane środki z KPO Dzień po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy. Tusk zadeklarował zwycięstwo w nocy z 15 na 16 pażdziernika, dzisiaj mamy  26 pażdziernika, a „piniędzy nie ma”, jak mówi… Czytaj dalej »

Rolnicza Dwunastka

przez | 23 października, 2023

Na krótko przed wyborami związki rolników przedstawiły dokument zawierający dwanaście postulatów, które zdaniem związkowców, mogą naprawić sytuację na polskiej wsi. Oto one: Inicjatywa nie miała dużego rozgłosu. Teraz media publiczne sugerują, że ten dokument stanie się kością niezgody w tworzeniu koalicji. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus powiedział TVP Info: Rolnicza dwunastka jest kością… Czytaj dalej »

Kłamstwa i manipulacje Donalda Tuska

przez | 13 października, 2023

Temat bardzo obszerny i w internecie można znaleźć wiele przykładów. Wybrałem filmik Łukasza Schreibera ze względu na jego coraz bardziej rozszerzające się powiązania z szachami. Obejrzałem wystąpienie Donalda Tuska na konwencji w Radomiu. To była fala kłamstw, insynuacji i manipulacji. Naliczyłem ich około 40 – w jednym tylko wystąpieniu! Wybrałem 10 z nich i skonfrontowałem… Czytaj dalej »

„Polska” Ekstraliga 2023

przez | 13 października, 2023

Po drugiej rundzie Ekstraligi 2023 na stronie Ciekawostki Szachowe napisałem: Ruszyła „polska” ekstraliga. Dwie rundy za nami, więc jeszcze nie wiemy, jak to się zakończy. Na razie wiemy, że faworyci plączą się na końcu tabeli, jedyny rodowity Polak GM Radosław Wojtaszek) grający na pierwszej szachownicy ma trudne zadanie wytrzymania naporu zawodników z importu. Drużyny w… Czytaj dalej »