„Polska” Ekstraliga 2023

przez | 13 października, 2023
Jonas Bjerre – Jorden Van Foreest, zdjęcie: Wojciech Zawadzki

Po drugiej rundzie Ekstraligi 2023 na stronie Ciekawostki Szachowe napisałem:

Ruszyła „polska” ekstraliga. Dwie rundy za nami, więc jeszcze nie wiemy, jak to się zakończy. Na razie wiemy, że faworyci plączą się na końcu tabeli, jedyny rodowity Polak GM Radosław Wojtaszek) grający na pierwszej szachownicy ma trudne zadanie wytrzymania naporu zawodników z importu. Drużyny w większości korzystają z zagranicznej pomocy, a prowadzący po dwóch rundach Hetman Płock w swoim podstawowym składzie nie ma żadnego Polaka. Na uwagę zasługuje POLSKI kapitan drużyny – GM Mirosław Grabarczyk, któremu życzymy doprowadzenie drużyny obcokrajowców do zwycięskiego końca.

Pierwsze wrażenie po zakończeniu ekstraligi to brak zainteresowania drużynowymi mistrzostwami Polski ze strony Prezesa Polskiego Związku Szachowego, Radosława Jedynaka. Na jego stronie fb nie ma żadnego wpisu o tym turnieju, widocznie drużynowe mistrzostwa Polski są imprezą niegodną uwagi takiej osobistości, jak Prezes PZSzach, Menedżer (BTW, ile wynosi roczne wynagrodzenie menedżera Polskiego Związku Szachowego?).

Rozgrywki ligowe są opłacane przez kluby, ale wcześniej był jakiś patronat PZSzach, nagrody, uroczyste otwarcia i zakończenia. Gdzie to się podziało? I gdzie można zobaczyć rozliczenia finansowe PZSzachu. Chociaż, szczerze mówiąc, chciałbym zobaczyć rozliczenia finansowe prezesa Jedynaka i ministra Schreibera.

Dodaj komentarz