Centralny Port Komunikacyjny

przez | 18 lutego, 2024

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port lotniczy, który w ramach pierwszego etapu będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

Koalicja rządowa 13 grudnia robi wszystko, aby sprowadzić Polskę do roli niemieckiego landu, więc wszystko co dobre dla Polski nie może być dobre dla IV Rzeszy.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia poniższego wideo i podzielenie się swoimi uwagami.

Jeden komentarz do „Centralny Port Komunikacyjny

  1. paskuda

    https://www.youtube.com/watch?v=2fiemaphzJ0

    Powyższe wideo pokazuje, z jakiego powodu koalicja 13 grudnia usiłuje zbojkotować tę inwestycję. Audyt i niewysłanie wniosku do EU o przyznanie pieniędzy na tę inwestycję powodują opóźnienia.
    Na spotkaniu rady gabinetowej Tusk pokazał, jak można manipulować wyborcami koalicji 13 grudnia. Przeczytał, ile wydano na zarobki poprzednich pracowników CPK, pomijając, że logistyka takiego projektu wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych przed przystąpieniem do realizacji projektu. Pominął natomiast fakt, że wiele rzeczy zostało już zakontraktowanych. Rzecznik rządu d/s CPK Maciej Lasek, magister inżynier lotnictwa, powinien być bardziej zorientowany w temacie niż zdobywca matury w społecznym liceum, ale w tym wypadku obaj są na tym samym poziomie.

Dodaj komentarz