Kierowcy ciężarówek wspierający Trumpa bojkotują ładunki do Nowego Jorku

przez | 20 lutego, 2024

Niektórzy kierowcy ciężarówek popierający byłego prezydenta Donalda Trumpa oświadczyli, że odmawiają transportu ładunków do Nowego Jorku w ramach protestu przeciwko wyrokowi w sprawie oszustwa cywilnego, który w zeszłym tygodniu nałożył na Trumpa grzywnę w wysokości 355 milionów dolarów. W nagraniu wideo udostępnionym w piątek w sieci X przez kierowcę znanego jako Chicago Ray kierowca ciężarówki powiedział, że rozmawiał z innymi kierowcami ciężarówek, którzy również powiedzieli, że odmawiają transportu ładunków do miasta. „Przez ostatnią godzinę, godzinę, piętnaście minut rozmawiałem przez radio z kierowcami. Rozmawiałem z co najmniej 10 kierowcami. Od poniedziałku zaczną odmawiać transportu w Nowym Jorku” – powiedział Chicago Ray, który ma 241 000 obserwujących na X.

W poniedziałek rano Chicago Ray zamieścił w serwisie X kolejny film, w którym ponownie podkreślił swoje wsparcie dla Trumpa i bojkot ładunków do Nowego Jorku. „Nie zamierzam cię zachęcać, ale jeśli Nowy Jork będzie miał orzeczenie sędziego w taki sposób, w jaki orzeka… Mówię tylko, że popieram Trumpa. Jestem jednym z milionów kierowców ciężarówek, którzy popierają Trumpa” – powiedział Chicago Ray. Wezwanie do bojkotu ładunków do Nowego Jorku następuje po piątkowym wyroku sędziego Arthura Engorona, który nakazał Trumpowi zapłatę 355 milionów dolarów odszkodowania w sprawie o oszustwo wniesionej przez biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku. Sędzia orzekł również, że Trumpa obowiązuje trzyletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w Nowym Jorku, a jego synom Donalda Trumpa Jr. i Erica Trumpa– dwa lata.

Trump opublikował poparcie dla bojkotu na kilku platformach mediów społecznościowych, w tym X i Truth Social.

Nie jest jasne, jak powszechny będzie bojkot i jaki będzie miał wpływ na dostawy do miasta.

Wydawało się, że filmy Chicago Ray zyskały na popularności. Jego oryginalny film miał ponad 7 milionów wyświetleń, ale został usunięty w weekend. Od poniedziałkowego poranka w serwisie X popularne były hasła „Boycott NYC” i „Truckers for Trump”.

Chicago Ray nie jest jedynym kierowcą ciężarówki, który wyraził sprzeciw wobec wyroku w sprawie oszustwa cywilnego. „Przysięgam, że nie dostarczę ani jednej dostawy do Nowego Jorku. NIC! Kto jest ze mną? Kierowcy ciężarówek dla Trumpa!” konto o nazwie The Disrespected Trucker pojawiło się w piątek na Twitterze. Zayy, kierowca ciężarówki, opublikował również w X, że nie będzie realizował dostaw do Nowego Jorku.

„Byłem w Nowym Jorku wiele razy, obsługując trasy wahadłowe z Atlanty do kilku browarów w Nowym Jorku i Brooklynie. Zatrzymałem się z dwóch powodów; piekielna jazda i ograniczenia związane z Covidem, a teraz mam więcej powodów, aby nigdy tam nie wrócić” – napisał Zayy. „Mówię to z całkowitym przekonaniem, że kiedy rząd w dalszym ciągu narzuca regulacje kierowcom ciężarówek, nie chcę słyszeć od Was, kierowców ciężarówek, którzy wierzą, że ten bojkot nic nie da”.

Masowy bojkot kierowców ciężarówek uderza w Nowy Jork

Jeden komentarz do „Kierowcy ciężarówek wspierający Trumpa bojkotują ładunki do Nowego Jorku

  1. Pingback: Niepoprawny plan demokratów przejęcia Trump Tower NIE powiódł się! – Fake news & facts

Dodaj komentarz