Archiwum kategorii: Polski Związek Szachowy

Ekstraliga 2023

przez | 26 listopada, 2023

Tegoroczna Ekstraliga odbyła się w dniach 18-26 września w Lublinie. Ponoć polska extraliga charakteryzowała się przede wszystkim udziałem wielu zawodników spoza Polski. A zwycięska drużyna w swoim podstawowym składzie miała tylko jednego Polaka. Biorąc pod uwagę nadchodzące układy polityczne, Polski Związek Szachowy wejdzie w skład IV Rzeszy i polska ekstraliga, jeśli zechce zachować suwerenność, chyba… Czytaj dalej »

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023

przez | 24 listopada, 2023

Zakończone ME 2023 wymagają pewnych refleksji. Wyniki Polaków Partie Polaków Wyniki Polek Partie Polek Podsumowanie Prezesa Podsumowanie Prezesa Polskiego Związku Szachowego jest właściwie żenujące. Chyba że będzie posiadał worek pieniędzy, którymi będzie kupowal wyniki na Olimpiadzie, tak jak to robił przy zdobywaniu swego tytułu arcymistrza. Wygląda na to, że Radosław Jedynak żyje złudzeniami. Co upoważnia… Czytaj dalej »

„Polska” Ekstraliga 2023

przez | 13 października, 2023

Po drugiej rundzie Ekstraligi 2023 na stronie Ciekawostki Szachowe napisałem: Ruszyła „polska” ekstraliga. Dwie rundy za nami, więc jeszcze nie wiemy, jak to się zakończy. Na razie wiemy, że faworyci plączą się na końcu tabeli, jedyny rodowity Polak GM Radosław Wojtaszek) grający na pierwszej szachownicy ma trudne zadanie wytrzymania naporu zawodników z importu. Drużyny w… Czytaj dalej »