Miażdżące zwycięstwo Trumpa w Iowa!

przez | 16 stycznia, 2024

Były prezydent Trump zadziwił w poniedziałek amerykańską scenę polityczną niemal rekordową przewagą zwycięstwa w prawyborach w Iowa. Były spiker Izby Reprezentantów Newt Gingrich, który niegdyś reprezentował kluczowy, a obecnie wahadłowy, stan Georgia, powiedział, że zwycięstwo Trumpa następuje pomimo wszystkich wysiłków mediów głównego nurtu i zapowiedzi rażącej porażki.

Pomimo każdego pozwu sądowego, pomimo wszelkich wysiłków mających na celu zniszczenie Trumpa, mieszkańcy Iowa wstali i powiedzieli: „Nie, to nasz kandydat”.

Duży margines zwycięstwa Trumpa dowodzi jego niezmiennej atrakcyjności w oczach republikańskich wyborców. Sondaże przeprowadzone przez Fox News wykazały, że wyborcy Partii Republikańskiej chcą politycznego „przewrotu” obecnego stanu rzeczy i że Trump jest osobą, którą ich zdaniem najlepiej nadaje się do jego wprowadzenia. Zwolennicy klubów popierających Trumpa prawdopodobnie głosowali częściowo w oparciu o swoje wspomnienia z Ameryki sprzed kadencji Bidena. Siła Trumpa opiera się w dużej mierze na wspomnieniach ludzi o tym, jak to było przed pandemią COVID, kiedy był prezydentem. Pamiętają gospodarkę i jej rozkwit. Pamiętają fakt, że Amerykanie nie brali udziału w żadnych wojnach, ani nawet pośrednio nie finansowali wojen za granicą, o których wiedzieli.

Donald Trump wygrywał we wszystkich 99 hrabstwach stanu Iowa. CNBC donosi, że były prezydent wrócił do domu różnicą 30 punktów, nigdy wcześniej nie widzianą w historii prawyborów. Ron DeSantis był drugi, a tuż za nim trzecie miejsce zajęła Nikki Haley.

Przed prawyborami w Iowa media głównego nurtu CNN przeprowadziły ankietę, w której zadano wyborcom pytanie: „Czy sądzisz, że Joe Biden zgodnie z prawem wygrał wybory w 2020 roku?” 68% – czyli ponad dwie trzecie – respondentów odpowiedziało „Nie” na to pytanie! Wyniki plebiscytu ogłoszono w transmisji na żywo.

Dodaj komentarz