Trump zdobywa mnóstwo zwycięstw w nominacjach prezydenckich republikanów przed Super Wtorkiem

przez | 5 marca, 2024

W wyścigu o nominację republikanów na prezydenta były prezydent Trump powiększa przewagę.

Trump, który jest głównym faworytem do nominacji Partii Republikańskiej w 2024 r. i po raz trzeci z rzędu ubiega się o mandat w Białym Domu, zwyciężył w sobotę w prawyborach w trzech stanach.

Podczas gdy jego ostatnia rywalka o nominację, była ambasador ONZ i była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley, odniosła w niedzielę swoje pierwsze główne zwycięstwo, Trump ma przewagę 244 do 43 pod względem liczby delegatów.

Były prezydent rozpoczął weekend od zdobycia wszystkich 39 delegatów do wzięcia na konwencji partii GOP stanu Michigan, która odbyła się w Grand Rapids. Trump wygrał już wcześniej większość z 16 delegatów przyznanych 27 lutego w prawyborach stanu Michigan.

Haley, która pomimo niezwykle małych szans, pozostaje w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej na kandydata na orezydenta przynajmniej do Super Wtorku, w niedzielę po raz pierwszy cieszyła się zwycięstwem w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej w 2024 r., wyprzedzając Trumpa o około 30 punktów w wyborach Partii Republikańskiej w Waszyngtonie. Zdobyła 19 delegatów i przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która wygrała prawybory lub klub prezydencki GOP.

„Republikanie najbliżsi dysfunkcji Waszyngtonu wiedzą, że Donald Trump przez ostatnie 8 lat przyniósł tylko chaos i podział. Czas znów zacząć zwyciężać i posunąć nasz naród do przodu!” – napisała Haley w niedzielny wieczór w mediach społecznościowych.

Trump w filmie dla kibiców podkreślił znaczenie Super Wtorku. „To wielka sprawa i najważniejszy dzień w roku” – powiedział w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. „Jeśli każdy konserwatysta, republikanin i zwolennik Trumpa w tych stanach pojawi się w Super Wtorek, będziemy bardzo bliscy zakończenia tej podstawowej rywalizacji”.

Były prezydent podkreślił, że duże zwycięstwa w Super Wtorek pozwolą mu „skupić całą naszą energię, czas i zasoby na pokonaniu nieuczciwego Joe Bidena”.

Dodaj komentarz